آیا ماست می تواند عفونت مخمر را درمان کند؟

قبلا طی مقاله ای توضیح دادیم عفونت مخمر چیست. بسیاری از خانم ها برای درمان عفونت های مخمر واژن از ماست استفاده می کنند. آیا تحقیقات علمی از این تحقیقات خانگی حمایت می کند؟ جواب مثبت است: مطالعات از ماست برای مقابله با این عفونت ها حمایت می کنند و گواهی می دهند که استفاده از ماست برای درمان عفونت مخمر موثر است.
چندین نوع مخمر و باکتری می توانند در واژن ایجاد شوند. عفونت مخمر هنگامی اتفاق می افتد که یک نوع مخمر بیش از حد زیاد شود. این مخمر قارچی به نام کاندیدا است.

در این مقاله، تحقیقات علمی درباره ماست را به عنوان درمانی برای این بیماری توضیح می دهیم. ما همچنین در مورد موثرترین راه های استفاده از آن بحث می کنیم.

حقایقی در مورد استفاده از ماست برای عفونت مخمر:

• ماست جایگزین بسیاری از درمان های استاندارد موجود است.
• استفاده از ماست ساده و طبیعی حاوی لاکتوباسیلوس بسیار مهم است.
• ماست را می توان روی سطح واژن استفاده کرد یا داخل واژن قرار داد.

نحوه استفاده از ماست برای درمان عفونت مخمر

استفاده از ماست ساده و بدون شیرین کننده های طبیعی توصیه می شود. از ماست طبیعی و حاوی لاکتوباسیل استفاده کنید. مهم است که این ماست شامل شیرین کننده های طبیعی و یا مصنوعی نباشد.
روش های زیر ممکن است به کاربرد ماست در داخل واژن کمک کند:
• از انگشتان دست برای قرار دادن به اندازه یک قاشق چایخوری ماست در واژن استفاده کنید.
• یک اپلیکاتور تامپون بلا استفاده را با ماست پر کنید و آنرا وارد کنید.
• برای تسکین خنک کنندگی ، قبل از قرار دادن آن در واژن، تامپون را پر از ماست کنید.

چرا از ماست برای درمان عفونت مخمر استفاده می شود؟

استفاده از ماست در داخل یا روی واژن ممکن است علائم عفونت را تسکین دهد.
برخی از خانم ها داروهای طبیعی را ترجیح می دهند زیرا:
• آنها نگران عوارض جانبی درمان ضد قارچی هستند
• آنها نگران ایجاد مقاومت در برابر درمان های ضد قارچ هستند
• یک درمان خانگی راحت تر یا ارزان تر از درمان های پزشکی است

ماست ممکن است یک داروی مؤثر باشد زیرا حاوی باکتری لاکتوباسیل است. این نوع باکتری در مناطقی از قبیل روده سالم، مجاری ادراری و واژن بدون عفونت زندگی می کند.
اعتقاد بر این است که استفاده از ماست حاوی باکتری های خوب ، تعادل مخمر در واژن سالم را احیا می کند. لاکتوباسیلوس پراکسید هیدروژن را آزاد می کند که کاندیدا را از بین می برد و با عفونت مبارزه می کند.
استفاده از ماست سرد ممکن است باعث خارش یا احساس سوزش شود.

آنچه تحقیقات می گویند

براساس یک مطالعه در سال 2012 ، ترکیبی از ماست و عسل به عنوان جایگزینی برای درمان ضد قارچ در زنان باردار مبتلا به عفونت مخمر واژینال عمل کرده است. یک مطالعه دیگر نیز نشان داد که اثرات درمانی ماست ممکن است از کلوتریمازول (کانستن) ، یک کرم ضد قارچ موثرتر باشد.
بانک اطلاعات جامع داروهای طبیعی، ماست حاوی لاکتوباسیل را به عنوان یک “درمان احتمالاً مؤثر” برای عفونت های مخمر طبقه بندی کرده است.

توجه به این نکته مهم است که شواهد از مصرف ماست برای درمان داخلی یا موضعی ، بر خلاف استفاده از رژیم غذایی ، پشتیبانی می کند. در واقع تحقیقات می گویند که ماست را باید بر رو و یا داخل واژن قرار بدهید تا به دفع بیماری کمک کند و خوردن آن تاثیری در رفع این بیماری ندارد.

یک بررسی در سال 2006 نشان داد که پروبیوتیک ها ، میکرو ارگانیسم هایی که از مزایای سلامتی برای میزبان خود برخوردار هستند ، در جلوگیری از عفونت های مخمر موثر واقع شده اند. با این حال ، نتیجه گیری شد که قبل از اینکه پروبیوتیک ها به عنوان درمان توصیه شوند، تحقیقات بیشتری لازم است.

درمان عفونت مخمر با ماست
درمان عفونت مخمر با ماست

خطرات و ملاحظات

ماست ساده که حاوی لاکتوباسیل و فاقد شیرین کننده های طبیعی است ، درمانی مؤثر است. انواع دیگر ماست قند اضافه شده دارد و برای درمان عفونت مخمر مناسب نیست. استفاده از این ماست های حاوی شیرین کننده احتمالاً عفونت و علائم را بدتر می کند زیرا قند باعث تکثیر مخمر می شود.
همچنین، در حالی که ماست مؤثر است ، ممکن است به همان اندازه درمان های سنتی ضد قارچی دیگری نیز موثر واقع شوند.

درمان ها ، علائم و علل

تعادل طبیعی واژن ممکن است توسط آنتی بیوتیک ها ، لباس زیر تنگ و رابطه جنسی مختل شود. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند از ماست ساده به عنوان جایگزینی برای قرص های ضد قارچ استاندارد ، کرم یا شیاف استفاده کنند.
هنگامی که تعادل سالم باکتری ها و مخمرها مختل شود ، کاندیدا بیش از حد رشد می کند و باعث ایجاد عفونت مخمر می شود.

عوامل زیر می توانند تعادل طبیعی واژن را مختل کنند:
• تغییرات هورمونی
• آنتی بیوتیک ها
• رابطه جنسی
• عطر ها یا شستشو دهنده ها
• تغییر تامپون ها (به ندرت ممکن است اتفاق بیافتد)
• پوشیدن لباس زیر خیلی تنگ است

در حالی که بعضی اوقات رابطه جنسی می تواند منجر به رشد بیش از حد کاندیدا شود ، یک عفونت مخمر یک عفونت مقاربتی نیست.
علائم عفونت مخمر واژینال شامل موارد زیر است:
• احساس خارش یا سوزش در واژن
• ترشحات غلیظ، سفید و بدون پایداری

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنیم

عفونت های مخمر واژینال معمول ، قابل درمان هستند و معمولاً دلیلی برای نگرانی نیستند. شاید شناسایی این عفونت هنگام اولین بار برای آن دشوار باشد و جستجو برای تشخیص حرفه ای امری ضروری است. همچنین پزشک می تواند به افرادی که عفونت مکرر از مخمر را تجربه می کنند یا افرادی که با درمان بهبود نمی یابند ، مشاوره دهد.
با این وجود ، افرادی که درد آن ها ادامه داشته است یا سایر علائم واژن را تجربه کرده اند ممکن است بخواهند غربالگری سلامت جنسی انجام دهند. همه افراد فعال جنسی باید به طور مرتب از نظر عفونت های مقاربتی مورد معاینه قرار گیرند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.