تمام چیزی که باید در مورد لیزر فراکسل (Fraxel) بدانید

لیزر فراکسل Fraxel برای کاهش هایپرپیگمانتاسیون، رفع جای آکنه، رفع خطوط و چین‌وچروک‌ها به کار می‌رود و به داشتن پوستی روشن و سالم کمک می‌کند. بیشتر افراد از این روش بسیار رضایت داشتند و باعث برگشت اعتمادبه‌نفس آن‌ها شده است.

لیزرهای Fraxel چگونه عمل می‌کنند؟

بیماران به 3 دلیل برای درمان، لیزر Fraxel را انتخاب می‌کنند: هایپرپیگمانتاسیون یا آفتاب‌سوختگی، چین‌وچروک و جای آکنه. بیشتر افراد از این لیزر برای نواحی صورت خود استفاده می‌کنند اما دیگر نواحی مثل دست گردن و بازو هم درخواست می‌شود. لیزر Fraxel خصوصاً برای رفع جای آکنه بهتر از هر درمان دیگری است و یک کرم نسبت به لیزر فراکسل قادر به نفوذ به اعماق پوست و ترمیم نیست.

انواع لیزرهای Fraxel

Fraxel dual. در بیشتر مطب‌های پوست یافت می‌شود، این لیزر دارای دو طول‌موج متفاوت در یک دستگاه است: یک طول‌موج برای درمان هایپرپیگمانتاسیون یا آفتاب‌سوختگی و دیگری برای چین‌وچروک و جای آکنه استفاده می‌شود.
Fraxel Restore و یا non-ablative . این نوع لیزر ملایم‌تر است و بافت سطحی پوست را برنمی‌دارد.
Fraxel Repair . این نوع لیزر قوی‌تر و تهاجمی‌تر است و در موارد شدیدتر از یک لیزر ablative فراکشنال دی‌اکسید کربن استفاده می‌شود.

لیزرهای Fraxel چگونه کار می‌کنند؟

مکانیسم تمامی انواع لیزرهای فراکسل یکسان است. انرژی حاصل از لیزر ، پوست‌های قدیمی، فرسوده و آسیب‌دیده را از بین می‌برد و به‌جای آن رشد سلول‌های پوستی جدید و کلاژن را تحریک می‌کند.

آمادگی قبل از لیزر Fraxel

زخم‌های باز، بریدگی‌های عمیق و عفونت در پوست صورت نباید وجود داشته باشد.
یک هفته قبل درمان نباید از محصولات رتینوئید استفاده کنید.
بسته به محل تحت درمان بین 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

"<yoastmark

آیا لیزر Fraxel به شما آسیب می‌رساند؟

به دنبال درمان با Fraxel، ممکن است احساس قرمزی و سوزش در پوست داشته باشید. بعد از لیزر هم 3 تا 5 روز معمولاً استراحت لازم است تا قرمزی و تورم صورت از بین برود.

مراقبت بعد از درمان با فراکسل

صبح‌ها از ضد آفتاب (Elta MD) استفاده کنید.
تا یک هفته بعد درمان از استفاده‌ی محصولات اسکراب و ضد آکنه بپرهیزید.
دو بار در روز از پاک‌کننده و مرطوب‌کننده های ملایم (مثل Cerave PM وElta MD Foaming) استفاده کنید، نباید منافذ پوست بندند و از دست‌کاری و لایه‌برداری پوست خود بپرهیزید.

از لایه‌بردارها استفاده نکنید.

کمپرس DIY دارای نیمی شیر و آب یخ است که به دلیل داشتن اسیدلاکتیک و چربی به تسکین پوست کمک می‌کند.
هرروز صبح استفاده از ویتامین C مثل ژل Skinceuticals Phloretin برای تسریع بهبودی توصیه می‌شود.

درمان با لیزر فراکسل چند بار باید انجام شود؟

تعداد جلسات درمان بستگی به شرایط شما دارد. در هایپرپیگمنتاسیون 1 تا 2 جلسه، رفع چین‌وچروک و یا جای آکنه 3 تا 5 جلسه (فاصله‌ی 4 هفته‌ای) خواهد بود. هزینه آن بسته به پزشک متفاوت خواهد بود و هر جلسه معمولاً بین 1200 تا 1600 دلار است.

آیا لیزر فراکسل عوارض جانبی دارد؟

ممکن است فرد احساس قرمزی و تورم کند و یا مستعد جوش‌های سرسفید باشد افرادی که مستعد جوش‌های سرسفید هستند بهتر است از آنتی‌بیوتیک استفاده کنند و به‌ندرت می‌تواند باعث بدترشان ملاسما شود.

 

همچنین بخوانید:

به فکر لیزر موهای زائد خود هستید؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.