پیکر تراشی غیر تهاجمی (بادی کانتورینگ)

پیکر تراشی یا بادی کانتورینگ یکی از روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی بدن است. انواع روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی وجود دارد که با برداشت ذخایر چربی بدن باعث فرم دهی اندام‌ها می‌شود. بیشتر درمان‌های غیرتهاجمی کاهنده‌ی چربی بر اساس یکی از این چهاراصل انجام می‌شوند:
کرایولیپولیز که با کاهش دما سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
لیزر لیپولیز باانرژی لیزر سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
لیپولیز رادیو فرکانس با استفاده از امواج رادیو فرکانسی سلول‌های چربی را از بین می‌برد.
لیپولیز تزریقی براي از بين بردن چربي‌هاي زیرپوست دوکسی کولیک اسید در پوست تزریق می‌شود.
روش‌های پیکرتراشی غیرتهاجمی نباید راه‌حلی برای کاهش وزن باشند بلکه این روش‌ها برای رفع و ازبین بردن چربی‌هایی است که نسبت به رژیم غذایی و ورزش بسیار مقاوم‌اند. برای روش‌های بادی کانتورینگ شاخص توده‌ی بدنی نباید بیشتر از 30 باشد.

حقایقی درباره پیکر تراشی

مزایا

این روش‌ها تهاجمی نیستند و یا به میزان کمی نیاز به جراحی دارند.
معمولاً بلافاصله بعد از انجام این روش‌های درمانی، فرد می‌تواند به کارهای روزمره خود بپردازد.

خطرات و عوارض جانبی پیکر تراشی

طبق گزارش انجمن جراحی زیبایی پلاستیک آمریكا، در سال 2016، 169 تا 695 مورد از این قبیل روش‌ها صورت گرفته است که معمولاً عوارض خفیفی همچون قرمزی، تورم و درد داشتند.

هزینه

در سال 2016 هزینه درمان‌های غیرتهاجمی پیکر تراشی و کاهش چربی و لیپولیز به ترتیب 1.681 و1.257 دلار بوده است. بدن افراد مختلف باهم متفاوت است به همین دلیل بهتر است با پزشک مشورت کنید تا بررسی کند که آیا شما گزینه‌ی خوبی برای روش‌های کانتورینگ بدن هستید یا خیر. این پزشک متخصص می‌تواند یک جراح پلاستیک ، متخصص پوست و یا جراح زیبایی باشد.

 

پیکر تراشی
پیکر تراشی

کرایولیپولیز

(فریز کردن چربی‌ها) این روش درمانی توسط سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) تأییدشده است و یک روش غیرتهاجمی کاهش چربی است که از علم کرایولیپولیز نشات می‌گیرد. در این روش از سرما برای هدف قرار دادن و از بین بردن سلول‌های چربی در نواحی مختلف بدن( بدون آسیب بافت‌های اطراف آن) استفاده می‌شود. دمای خیلی پایین، سلول‌های چربی را از بین می‌برد و درنهایت از طریق سیستم لنفاوی خارج می‌شوند. سلول‌های از بین رفته نباید دوباره ظاهر شوند.
نواحی هدف:
• شکم
• ران
• پهلوها
• بازوها
• سینه و پشت
• قسمت زیرین کفل‌ها
• غبغب

طول درمان:

هر جلسه درمانی 30-60 دقیقه طول می‌کشد.
معمولاً برای رسیدن به نتایج رضایت‌بخش همراه با روش‌های دیگر به انجام می‌شود.

لیزر لیپولیز

روش SculpSure برای اولین بار در سال 2015 توسط FDA تأیید شد. این روش غیرتهاجمی با کمک انرژی لیزر و گرما سلول‌های چربی را از بین می‌برد. درجه حرارت بالای این درمان باعث مرگ سلول‌های چربی می‌شود و سیستم لنفاوی ظرف حدود 12 هفته بعد از درمان، چربی‌ها را تخلیه می‌کند.
نواحی هدف: شکم و پهلوها
طول درمان:
هر دوره‌ی درمان تقریباً 25 دقیقه طول می‌کشد.
معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

لیپولیز رادیو فرکانس

روش‌های UltraShape و BTL Vanquish ME (مورد تأیید FDA) از فنّاوری اولتراسوند یا امواج صوتی برای کانتورینگ و پیکر تراشی بدن استفاده می‌کنند. به‌طورکلی روش اولتراسوند در از بین بردن چربی‌های مقاوم کمترین عوارض و آسیب را به همراه دارد.
نواحی هدف: شکم و پهلوها
طول درمان
هر دوره‌ی درمان به‌طور متوسط یک ساعت طول می‌کشد و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.
معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

تزریق لیپولیز

تزریق داروی Kybellaدر سال 2015 توسط FDA به‌عنوان یک روش غیرتهاجمی برای درمان افتادگی زیر چانه (غبغب) تأییدشده است. Kybella فرم سنتتیک دوکسی کولیک اسید است که به‌طور طبیعی در بدن تولید می‌شود و به جذب چربی کمک می‌کند. دوکسی کولیک اسید پتانسیل کشتن سلول‌های چربی را دارد و سپس بدن سلول‌های مرده را طی چند هفته بعد از درمان متابولیزه می‌کند.
نواحی هدف: ناحیه زیر چانه (غبغب)

طول درمان:
به‌طورمعمول ، هر دوره‌ی درمان حدود 30 دقیقه طول می‌کشد. جدا از تورم و کبودی، زمان نقاهت کمی دارد و فرد می‌تواند بلافاصله به فعالیت‌های روزانه خود بپردازد.
معمولاً برای نتایج مطلوب به چند روش درمانی نیاز است.

 

پیکر تراشی
پیکر تراشی

کانتورینگ (پیکر تراشی) غیرتهاجمی بدن در مقایسه با لیپوساکشن

طبق گزارش انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، خطرات مرتبط با جراحی لیپوساکشن شامل خطرات داروی بیهوشی، عفونت، تجمع مایعات ، آسیب به بافت‌ها و اندام‌های داخلی ، ترومبوز ورید، عوارض قلبی و ریوی و … است. کانتورینگ غیرتهاجمی بدن به دلیل عدم جراحی یا بیهوشی، خطرات کمتری دارد. روش‌های غیرتهاجمی کاهش چربی در مقایسه با جراحی لیپوساکشن هزینه کمتری دارند. در سال 2016 ، انجمن جراحی پلاستیک آمریکا میانگین هزینه لیپوساکشن را 3200 دلار برآورد کرده است.

نکته آخر

آمریکایی‌ها تنها در سال 2016 بیش از 247 میلیون دلار برای کانتورینگ بدن هزینه کرده‌اند. به خاطر داشته باشید که روش‌های کاهش غیرتهاجمی چربی باید همراه با یک شیوه زندگی سالم ازجمله یک رژیم غذایی سالم و ورزش منظم همراه باشد تا بهترین تأثیر و نتیجه را داشته باشد.

 

همچنین بخوانید:

انواع فیلر های مخصوص چروک صورت را بشناسید

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.