لیفت چشم بدون جراحی!

روش های مختلفی برای لیفت ابرو و پلک وجود دارند. لیفت با جراحی یا روش های غیر تهاجمی انجام می شود که به آن بلفاروپلاستی بدون جراحی هم گفته می شود.
لیفت بدون جراحی ممکن است با روش تزریقی مثل بوتاکس و فیلر پوستی انجام شود که به کشیده شدن پوست بدون جراحی کمک می کند.
انتخاب بهترین روش نیاز به معاینه چشم دارد و پزشک با توجه به نیاز، سلامتی و بودجه شما روشی را پیشنهاد خواهد کرد.

لیفت پلک بدون جراحی

اگر از افتادگی پلک خود ناراضی هستید، گزینه های درمانی بسیاری دارید. در اینجا متداول ترین روش های غیر تهاجمی لیفت را بررسی می کنیم:

فیلر

فیلر روشی است که با تزریق محلول مخصوصی به برطرف شدن چین و چروک کمک می کند. برند های تجاری معروف شامل Juvederm ، Bellafill ، Restylane ، Radiesse و Sculptra می باشد.
این روش طی چند دقیقه انجام می شود و نیاز به مراقبت های بعد از جراحی ندارد. البته احتمال دارد عوارض جانبی خفیفی مثل قرمزی پوست را تجربه کنید. برای نتیجه گیری بهتر، باید تزریق را مرتب تمدید کنید.

بوتاکس

بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) از دسته ترکیبات نورومودولاتورها است که با شل کردن عضلات، خطوط و چین و چروک ها را صاف می کند. این روش به خصوص برای رفع خط اخم موثر است.
نتیجه حاصل از بوتاکس در مقایسه با فیلر نسبتاً سریع است. با این حال، برای حفظ اثر آن باید هر 4 تا 6 ماه یک بار مجددا تزریق کنید. سردرد، بی حسی و مشکل در بلع از عوارض جانبی بوتاکس است.

پلاسما غنی از پلاکت (PRP)

PRP نوع دیگری از روش های تزریقی است که به جوانسازی بافت های پوستی کمک می کند. PRP برخلاف فیلر و بوتاکس، از خون خود فرد بدست می آید. پزشک قبل از تزریق نمونه به بدن، از سانتریفیوژ استفاده می کند.
PRP اغلب در ترکیب با میکرونیدلینگ، لیزر، بوتاکس و فیلر استفاده می شود.
تحقیقات بیشتری در مورد تاثیر بخشی PRP به عنوان یک روش درمانی برای رفع چین و چروک مورد نیاز است، ولی این روش احتمالا به درمان بیماری هایی مثل آرتروز کمک خواهد کرد.

رادیوتراپی

Ultherapy و ThermiTight از روش های دیگری هستند که به تحریک تولید کلاژن کمک می کنند و از این طریق چین و چروک پوست به طور ریشه ای بر طرف می شود. پزشک با دستگاهی که انرژی اولتراسوند تولید می کند، به ساخت کلاژن در ناحیه مورد نظر کمک می کند.
جلسات درمانی با Ultherapy کمی طولانی تر از روش های تزریقی است و حدود یک تا دو ساعت طول می کشد. نتایج در طی چند روز بعد از درمان قابل مشاهده است.

لیفت

لیزر درمانی

لیزر درمانی که به عنوان روش لایه برداری پوست هم شناخته می شود، با از بین بردن لایه های سطحی پوست، چین و چروک را درمان می کند. در نتیجه سلول های جدید و نرم به جای سلول های قدیمی رشد خواهند کرد.
لیزر درمانی تهاجمی ترین روش در بین روش های لیفت بدون جراحی محسوب می شود ممکن است تا 10 روز قرمزی و نازکی پوست را تجربه کنید.

خطرات روش های بلفاروپلاستی غیر تهاجمی

در حالی که لیفت با جراحی در مقایسه با لیفت بدون جراحی اثرات جانبی بیشتری دارند، ولی با این حال ممکن است دچار عوارض جانبی زیر شوید:
• خونریزی ، درد یا بی حسی
• آسیب های عصبی
• خارش
• ورم
• قرمزی
• راش
• کبودی
• عفونت
• اختلال در تنفس یا بلع
• افتادگی ابرو یا پلک
• زخم شدن پوست

هایپرپیگمانتاسیون بلفاروپلاستی بدون جراحی برای افرادی مناسب است که درمان چروک با دارو های تخصصی را امتحان کرده اند و به نتیجه مطلوب نرسیده اند.
برخی از پزشک ها برای حداکثر نتیجه، جراحی را با این درمان ها ترکیب می کنند.
لیفت در افراد زیر 18 سال مجاز نیست. بهتر است خانم های باردار و شیرده هم احتیاط کنند. برای رسیدن به حداکثر نتیجه باید فعالیت بدنی را تا چند روز پس از درمان محدود کنید.

در مواردی ممکن است پزشک شما را کاندید مناسبی برای درمان نداند، به خصوص اگر داروهای خاصی مصرف می کنید. در صورت مصرت هر گونه گیاه دارویی، دارو یا مکمل غذایی، پزشک خود را در جریان قرار بدهید. ممکن است دارو مصرفی شما با روش درمانی مورد نظر، تداخل جدی داشته باشد.

چه عواملی باعث افتادگی پلک و پوست صورت می شوند؟

چروکی پوست و افتادگی پوست یک پدیده طبیعی است که با افزایش سن بروز می کند. بعد از 30 سالگی، پوست به طور طبیعی کلاژن (پروتئینی ضروری برای صافی پوست) را از دست می دهد. با کم شدن کلاژن پوست، خطوط ریز و چروک ها برجسته تر خواهند شد.
پوست پلک و ناحیه اطراف ابرو در مقایسه با نواحی دیگر صورت بسیار نازک تر است و به این خاطر برای چروک شدن مستعد تر است. با رژیم غذایی مناسب، تغییر سبک زندگی و حفظ روتین مراقبت از پوست می توانین سلامت پوست خود را بهبود ببخشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.