آیا لیفت ابرو بدون جراحی امکان‌پذیر است؟

در حال حاضر گزینه‌های بسیاری زیادی برای لیفت ابرو و پلک وجود دارد. علاوه بر روش‌های تهاجمی و جراحی‌ها، روش‌های غیرتهاجمی مثل بلفاروپلاستی هم در حال افزایش است. روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی متنوع هستند مثل بوتاکس و فیلرهای پوستی که بدون جراحی پوست را بالا می‌کشند. انتخاب نوع درمان بستگی به نیازهای شما و همچنین سایر عوامل مانند سطح سلامت و بودجه کلی شما دارد.

لیفت پلک بدون جراحی

اگر به دنبال بالا کشیدن ناحیه اطراف چشم بدون جراحی هستید، باید بدانید که گزینه‌های بسیاری برای انتخاب وجود دارد. در اینجا متداول‌ترین روش‌های درمان جراحی لیفت ابرو معرفی‌شده‌اند:

لیفت ابرو بدون جراحی با فیلرهای پوستی

فیلرهای پوستی محلول‌های قابل تزریقی هستند که برای درمان چین‌وچروک‌های پوستی و همچنین افزایش حجم پوست به‌کاربرده می‌شوند. اسامی برندهای معروف شامل Juvederm، Bellafill، Restylane، Radiesse و Sculptra است. این روش درمانی چند دقیقه طول خواهد کشید و عوارض جانبی کمی‌دارد. شما ممکن است عوارض جانبی خفیفی مانند قرمزی را تجربه کنید و برای حفظ نتایج خود در آینده به تزریق‌های دیگری نیز نیاز دارید.

لیفت ابرو بدون جراحی با بوتاکس

بوتاکس (سم بوتولینوم نوع A) نوعی از تزریقات آرایشی است که با شل کردن عضلات زیرین، خطوط و چین‌وچروک‌ها را صاف می‌کند. بوتاکس به‌خصوص برای خطوط اخم گلابلا و چین‌وچروک‌های بین ابروهای شما کاربرد دارد. نتایج حاصل از بوتاکس در مقایسه با فیلرهای پوستی سریع‌تر است؛ اما برای حفظ نتایج باید هر 4 تا 6 ماه تزریق انجام شود. عوارض جانبی بوتاکس ممکن است شامل سردرد، بی‌حسی و مشکل در بلع باشد.

لیفت ابرو بدون جراحی با پلاسمای غنی از پلاکت (PRP)

PRP نوع دیگری از تزریقات آرایشی است که به جوان‌سازی بافت‌های پوستی کمک می‌کند. برخلاف فیلرهای پوستی و بوتاکس، PRP از خون خود شما استخراج می‌شود. پزشک شما قبل از تزریق نمونه، از سانتریفیوژ استفاده می‌کند. PRP اغلب در ترکیب با میکرونیدلینگ، لیزر درمانی، بوتاکس و فیلرهای پوستی به کار می‌رود. درحالی‌که تحقیقات بیشتری در مورداستفاده از PRP به‌عنوان یک درمانی برای رفع چین‌وچروک موردنیاز است؛ تصور می‌شود که به درمان برخی از بیماری‌ها مانند آرتریت کمک می‌کند.

لیفت ابرو بدون جراحی با درمان‌های رادیوگرافی

Ultherapy و ThermiTight روش‌هایی هستند که به تحریک تولید کلاژن کمک می‌کنند و از این طریق، چین‌وچروک پوست شما کاهش می‌یابد. پزشک شما از دستگاهی استفاده می‌کند تا انرژی اولتراسوند به‌منظور تحریک کلاژن در ناحیه موردنظر انتشار یابد. Ultherapyمی‌تواند یک ساعت یا دو ساعت طول بکشد که کمی طولانی‌تر از مواد تزریق شونده است. ممکن است نتایج آن چند روز بعد از درمان مشاهده شود.

لیفت ابرو بدون جراحی با لیزر درمانی

لیزر درمانی به‌عنوان لایه‌بردار پوست شناخته‌شده است. لیزرهای ابلیتیو با از بین بردن لایه‌های بالای پوست، چین‌وچروک‌ها را رفع می‌کنند. با از بین رفتن سلول‌های قدیمی، سلول‌های جدید رشد خواهند کرد و جای آن را می‌گیرند. لیزر درمانی طولانی‌ترین زمان نقاهت را در میان انواع لیفت های بدون جراحی دارد. ممکن است تا 10 روز قرمزی داشته باشید.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

هزینه لیفت های ابرو بدون جراحی

ازآنجایی‌که لیفت های ابرو جزء روش‌های زیبایی هستند، آن‌ها معمولاً تحت پوشش بیمه درمانی نیستند. قبل از درمان درباره‌ی تمام هزینه‌های خود با پزشک صحبت کنید. لیفت های ابرو نیاز به زمان کمی دارند، اما بسته به توصیه پزشک ممکن است نیاز به استراحت باشد. لیست زیر شامل هزینه‌های برآورد شده برای درمان‌های لیفت بدون جراحی نواحی چشم است:

فیلرهای پوستی: هزینه‌ها به نوع برند بستگی دارد، اما ممکن است هر سرنگ بین 682 تا 915 دلار باشد.
بوتاکس: به تعداد واحدهای مورداستفاده بستگی دارد. مقدار متوسط هزینه کل برای هر درمان 376 دلار است.
PRP: برای درمان چین‌وچروک هر سرنگ به‌طور متوسط 683 دلار هزینه دارد.
Ultherapy: هزینه متوسط 1،802 دلار در هر درمان است.
لیزر درمانی: میانگین هزینه هر جلسه لیزر ابلیتیو 2.071 دلار است.
هزینه‌های دقیق شما به جغرافیا، پزشک و منطقه درمانی بستگی دارد.

اقدامات احتیاطی بلفاروپلاستی بدون جراحی

درحالی‌که جراحی‌های تهاجمی در مقایسه با لیفت های بدون جراحی خطرات بیشتری را به همراه دارند اما هنوز هم عوارض جانبی زیر وجود دارد:
• خونریزی، درد یا بی‌حسی
• آسیب‌های عصبی
• خارش
• ورم
• قرمزی
• راش

• کبودی
• عفونت
• مشکلات در تنفس یا خوردن
• افتادگی ابرو یا پلک
• زخم

بلفاروپلاستی بدون جراحی برای افرادی در نظر گرفته‌شده است که قبلاً درمان‌های بدون نسخه برای رفع چروک را امتحان کرده‌اند اما به نتیجه مطلوب خود نرسیده‌اند. برخی افراد برای دستیابی به نتایج مؤثرتر، ترکیبی از عمل جراحی و روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی را استفاده می‌کنند. این روش‌های درمانی برای افراد زیر 18 سال در نظر گرفته نشده است. خانم‌هایی که باردار و یا شیرده هستند نیز باید از این روش‌های درمانی خودداری کنند.

ممکن است مجبور شوید کمی استراحت کنید تا بتوانید به نتیجه کامل برسید. برای استفاده از روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی ممکن است پزشک درخواست کند که داروهای رقیق‌کننده خون مصرف نکنید.

حتماً پزشک را در جریان مصرف گیاهان دارویی، داروها و مکمل‌های خود بگذارید. بسیار مهم است که لیفت ابرو توسط پزشک متخصص پوست و یا جراح معتبر انجام شود. درمان در یک مرکز غیرپزشکی احتمال عوارض جانبی خطرناکی برای شما دارد.

لیفت ابرو
لیفت ابرو

چه عواملی باعث افتادگی پلک‌ها و پوست صورت می‌شود؟

چروک شدن و افتادگی پوست یک پدیده طبیعی است که با افزایش سن بروز می‌کند. بعد از 30 سالگی، پوست شما به‌طور طبیعی کلاژن را از دست می‌دهد. کلاژن پروتئینی است که پوست شما را صاف نگه می‌دارد. با ادامه‌ی از بین رفتن کلاژن، خطوط و چین‌وچروک‌ها بیشتر می‌شوند. به دلیل این‌که پوست ناحیه پلک و ابروی شما نسبت به سایر نواحی صورت بسیار نازک‌تر است، بیشتر مستعد چین‌وچروک است. درحالی‌که ممکن است شما نتوانید از بروز چین‌وچروک به‌طور کامل جلوگیری کنید اما رعایت رژیم غذایی، سبک زندگی و عادت‌های خوب مراقبت از پوست می‌تواند سلامت پوست شما را بهبود بخشد.

حرف پایانی

لیفت ابروی سنتی ممکن است دائمی‌تر باشد اما جراحی به دلیل هزینه‌ها، خطرات و مدت‌زمان بهبودی طولانی، می‌تواند خطرناک باشد. اگر به دنبال‌ روش‌هایی می‌گردید که کمتر تهاجمی باشند، روش‌های لیفت ابرو بدون جراحی می‌تواند ایده آل باشند. لیفت ابرو بدون جراحی دائمی نیست و برای حفظ نتایج باید روش‌های درمانی را تکرار کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.